Klimatizácie

Kedy vymeniť starú klimatizáciu za novú?

Pokuľháva vašej klíme výkon a musíte ju často nechať pozrieť servisným technikom? Možno je to čas na obstaranie novej klimatizácie!

Kvalitná klíma, ktorej sa dostáva pravidelný servis, by mala bez problémov vydržať desať až pätnásť rokov. Práve časté opravy klímy patria medzi najčastejšie dôvody výmeny klimatizačného zariadenia. Záruka na klimatizácie sa pohybuje v rozmedzí dvoch až troch rokov, niektorí dodávatelia poskytujú predĺženú záruku päť rokov. Avšak, má to jeden háčik – klimatizačnému zariadeniu musíte pravidelne dopriať potrebnú údržbu. Je vaša klíma po záruke a potrebuje neustálu pozornosť odborníkov? Je asi najvyšší čas investovať do novej klimatizácie.

klimatizácia lg

Čo môže byť dôvodom k jej výmene?

Opravy klimatizácií sú drahé. Otvorene povedané, neoplatí sa udržiavať v prevádzke starú klimatizáciu s nízkou účinnosťou, keď je na trhu mnoho efektívnych moderných modelov, ktorých výkon a účinnosť sú stopercentné. Aj spotrebiče ako klimatizácia majú svoje limity. Strata účinnosti sa obvykle prejaví tým, že spotrebič potrebuje na dosiahnutie vami zvolenej teploty až neprimerane dlhý čas. Môže za tým byť zanesený vzduchový filter, poškodený výmenník, znečistený ventilátor, prípadne porucha ventilátora, málo chladiva alebo malý výkon kompresora. Laik ťažko určí pravú príčinu zníženia účinnosti klimatizácie, je preto dobré zavolať si na pomoc odborníka, ktorý dokáže reálne zhodnotiť, či sa do vašej klimatizácie oplatí investovať alebo je lepšie zadovážiť si nový spotrebič.

nová klimatizácia

Pozor na likvidáciu starých jednotiek

Staršie typy klimatizácií nie sú šetrné k planéte, takže v dnešnom svete plnom moderných technológií, ktorých výkon je zhotovený s ohľadom na životné prostredie, sú prirodzeným outsiderom. Chladiace médium vo vnútri zariadenia sa pri neodbornej manipulácii mení na skleníkový plyn – u starších zariadení má výrazne vyšší ekvivalent CO2, teda aj vyšší potenciál globálneho otepľovania. Rozmenené na drobné, ak chladiaca látka unikne do ovzdušia, poškodzuje svetovú klímu. Likvidáciu starých klimatizácií preto nechajte na odborne vyškolený personál, ktorý chladivo odsaje pred demontážou do špeciálnych uzavretých nádob, aby sa zabránilo úniku škodlivín do ovzdušia. Ak sa budete rozhodovať, či si svoju starú klimatizáciu ponechať alebo nie, vždy sa poraďte s odborníkmi, ktorí majú s klimatizačnými zariadeniami dlhoročné skúsenosti.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov