Tepelné čerpadlá

Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo od roku 2024?

Národný projekt Zelená domácnostiam v roku 2024 pokračuje ďalej. Ak Vám nie je celkom jasné v akej podobe, prčítajte si náš článok alebo nás neváhajte kontaktovať.

Nový projekt Zelená domácnostiam prináša možnosť získať dotáciu na inštaláciu zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energií v domácnostiach. K týmto zariadeniam patria, okrem iných, aj tepelné čerpadlá, na ktoré je možné získať príspevok 3800€. Pri inštalácii bezemisných zariadení v oblasti riadenia kvality ovzdušia alebo domácnosti, ktoré prestanú používať tuhé palivá sa môže výška príspevku vyšplhať až na 4370€.

Kto je oprávnený získať príspevok?

Právo na získanie dotácie majú fyzické osoby, ktoré sú vlastníkmi rodinných domov, bezpodielovým vlastníkom rodinného domu alebo podielovým vlastníkom s rozhodovacím právom o hospodárení so spoločnou vecou. Pomoc naopak nie je určená pre nehnuteľnosti vo vlastníctve alebo spoluvlastníctve právnickej osoby a nesmie byť uvedená v obchodnom majetku podnikateľského subjektu. Za špecifických podmienok je možné získať príspevok aj na nehnuteľnosti, v ktorých sa vykonávajú hospodárske činnosti.

Podpora inštalácie prebieha vo forme poukážok, ktoré sa vydávajú na základe žiadosti podanej domácnosťou. Tú následne aktivuje zhotoviteľ, aby mohol prebehnúť proces uplatnenia príspevku.

Na aké stavby možno získať príspevok?

Nehnuteľnosť musí byť vedená v Katastri nehnuteľností SR ako rodinný dom, rozostavaný rodinný dom, prípadne iná budova slúžiaca na rodinné bývanie, pričom žiadateľ v nej má trvalý pobyt.

Kto musí vykonať inštaláciu?

Inštaláciu tepelného čerpadla musí vykonať oprávnený zhotoviteľ, ktorý má podpísanú zmluvu so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou najneskôr v termíne podania žiadosti o preplatenie poukážky.

Prečo si vybrať nás?

S inštaláciou tepelných čerpadiel máme bohaté skúsenosti a v našej ponuke nájdete spoľahlivé modely značiek Daikin, Mitsubishi, Panasonic a Midea. S našou pomocou tak jednoducho uplatníte poukážku, ktorú ako oprávnený zhotoviteľ aktivujeme za vás, vybavíme všetko potrebné a hlavne odborne poradíme a nainštalujeme vami vybrané zariadenie.

Finančný príspevok na dodávku a inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach je poskytovaný z finančných prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR, prostredníctvom Programu Slovensko v rámci národného projektu Zelená domácnostiam v súlade so Všeobecnými podmienkami projektu zverejnenými na internetovej stránke www.zelenadomacnostiam.sk. Naša spoločnosť, Octus Energy s.r.o. je zapísaná v zozname oprávnených zhotoviteľov v zmysle Všeobecných podmienok národného projektu Zelená domácnostiam.”


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov