Klimatizácie

Klimatizácie Mitsubishi + 3 tipy na produkty

Niet najmenších pochýb, že prehriate interiéry domov alebo kancelárskych priestorov nevytvárajú najvhodnejšie podmienky nielen na prácu, ale ani na oddych. Človek sa potom zvyčajne cíti malátny a unavený, jednoducho nie je v kondícii. Riešenie je pritom jednoduché. K dispozícii existuje nepreberné množstvo špičkových klimatizácií, ktoré si dokážu hravo poradiť aj s tými najvyššími teplotami.

klimatizácia mitsubishi

Medzi najobľúbenejšie a najviac vyhľadávané klimatizačné jednotky patria rokmi preverené klimatizácie Mitsubishi. Ak by sme mali obľúbenosť rozšíriť o ďalšie hľadisko, tak s určitosťou môžeme povedať, že spomedzi rôznych typov klimatizačných jednotiek sú najpreferovanejšie práve nástenné klimatizácie. Vyžadujú mimimálne stavebné úpravy interiéru a ponúkajú primeraný výkon za rozumnú cenu. Aby sme však neostali iba pri slovách, pozrime sa spoločne na parametre, ktoré ponúkajú niektoré nástenné klimatizácie Mitsubishi.

Klimatizácia MITSUBISHI MSZ-LN35VGW biela

Model MSZ-LN35VGW patrí k najluxusnejším klimatizáciám tejto značky, v ktorom sa snúbi elegencia s najmodernejšími technológiami. Táto nástenná mono split klimatizácia pozostáva z jednej vonkajšej a jednej vnútornej klimatizačnej jednotky, ktorá disponuje 3,5 kW chladiacim a 4 kW vykurovacím výkonom. Vďaka tomu bude môcť efektívne chladiť alebo vykurovať miestnosť s rozlohou 20 až 40 m2.

Použitie sofistikovanej inverterovej technológie v klimatizáciách Mitshubishi umožňuje týmto zariadeniam dosahovať maximálnu energetickú účinnosť. A inak tomu nie je ani v tomto prípade. Napriek prísnym kritériám posudzovania energetickej účinnosti bola táto klimatizačná jednotka zaradená do energeticky najúspornejšej triedy A+++.

Klimatizácia MITSUBISHI

Osobitnú pozornosť si však zaslúži senzor na detekciu prítomnosti človeka v priestore. 3D Human senzor sníma pomocou infračerveného lúča pohyb, resp. teplotu v miestnosti, pričom automaticky nasmeruje prúdenie vzduchu tak, aby smerovalo mimo priestoru v ktorom sa práve zdržiavate. Senzor však umožňuje aj vykonávanie opačného efektu, kedy sa klimatizačná jednotka nebude vyhýbať priestoru v ktorom sa nachádzate a bude zámerne usmerňovať prúdenie vzduchu práve na tento priestor.

Bez povšimnutia nemôže ostať ani patentovaný Poki-Poki kompresor a Hyper Heating technológia, vďaka ktorým môže model klimatizácie MSZ-LN35VGW vykurovať na 100% výkon až do teploty – 15 °C. Výpočet moderných technológií však ešte nekončí, pretože výrobca do zariadenia zabudoval Wi-Fi modul, ktorý umožňuje ovládanie klimatizačnej jednotky prostredníctvom tabletu, počítača alebo telefónu. Klasický ovládač s jednoduchým ovladaním a týždňovým časovačom vyhotovený vo farbe klimatizačnej jednotky je v tomto prípade samozrejmosťou.

Mimochodom, tento modelový rad v roku 2016 upútal pozornosť medzinárodnej poroty natoľko, že získal ocenenie Good Design Awards, ktoré vyzdvihuje výnimočný dizajn a inžinierstvo. V našej ponuke jú nájdete v troch farebných prevedeniach.

Klimatizácia MITSUBISHI MSZ-EF50VES

Výbornou alternatívou môže byť model nástennej mono splitovej klimatizácie Mitsubishi MSZ-EF35VEB. Klimatizačná jednotka ponúka o niečo vyšší 5 kW chladiaci a 5,8 kW vykurovací výkon, ktorý ju predurčuje na úpravu vzduchu miestnosti s rozlohou od 40 do 60 m2.

V prospech klimatizácie vypovedá použitie spomínanej inverterovej technológie, vďaka ktorej klimatizačná jednotka dosahuje nižšiu spotrebu elektrickej energie, vyššiu životnosť a tichšiu prevádzku. Tento model je preto zaradený do energetickej triedy A++ a hlučnosť vnútornej jednotky dosahuje hodnoty 30-40 dB(A). Klimatizačná jednotka vás tak v žiadnom prípade nebude rušiť pri práci alebo zaslúženom odpočinku.

Klimatizácia MITSUBISHI MSZ-EF50VES

K šetreniu energie prispieva tiež možnosť aktivácie režimu Econo Cool, ktorý je však možné použiť iba v rámci chladenia miestnosti. Econo Cool po aktivovaní režimu chladenia nastaví žiadanú teplotu o 2°C vyššie, no súčasne automaticky nastaví vertikálny smer prúdenia vzduchu tak, aby napriek zvýšenej teplote zostal tepelný komfort rovnaký. V súvislosti s dočasným miernym zvýšením teploty môže byť kompresor v prevádzke počas kratšej doby, čo v konečnom dôsledku prispeje k spomínanému šetreniu energií. Samozrejme klimatizačnú jednotku je aj počas aktivovania Econo Cool režimu možné aj naďalej ovládať a meniť rýchlosť ventilátora alebo požadovanú teplotu.

Model ďalej disponuje týždenným časovačom, zimnou reguláciou a možnosťou pripojenia káblového ovládača. O udržanie zdravého a čistého ovzdušia v miestnosti sa postará enzýmový filter. Prednosťou takýchto filtrov je zachytávanie skutočne malých prachových mikročastíc a eliminácia väčšiny alergénov. Pri výpadku elektriny dokážete zasa oceniť funkciu autoreštartu. Klimatizačná jednotka je vybavená pamäťou do ktorej si ukladá vaše nastavenia a po obnovení prívodu elektriny klimatizácia automaticky zaháji svoju prevádzku s pôvodnými nastaveniami.

Klimatizácia MITSUBISHI MSZ-SF25VE

Na záver dáme priestor modelu klimatizácie, ktorý zosobňuje predstavu dobrej ceny a primeraného výkonu. Môže tak byť výbornou voľbou na finančne nenáročné riešenie tepelného komfortu menšej miestnosti v dome alebo aj kancelárie.

Aj v prípade modelu MSZ-SF25VE ide o nástennú klimatizáciu pozostávajúcu z jednej vonkajšej a jednej vnútornej klimatizačnej jednotky. Chladiaci 2,5 kW a 3,2 kW vykurovací výkon bude postačovať na efektívnu tepelnú úpravu vzduchu miestnosti s výmerou 10 až 25 m2. Klimatizačná jednotka sa vyznačuje nízkou spotrebou elektrickej energie a je zaradená do energetickej triedy A++. Pozornosť budí nízka hlučnosť vnútornej klimatizačnej jednotky, ktorá dosahuje iba hodnoty 21-36 dB(A).

Klimatizácia MITSUBISHI MSZ-SF25VE

Kvalitu vzduchu si tentoraz vezme na starosti platinový nanofilter, ktorý vďaka špeciálnemu povrchu prispieva k vysoko efektívnemu čisteniu vzduchu. Filter navyše ani po jeho vyčistení alebo umytí vo vlažnej vode nestráca svoje schopnosti a naďalej účinne eliminuje nielen pachy, ale aj baktérie, či prípadné alergény.

Výhodou je zimná regulácia otáčok ventilátora, ktorá umožní zvýšenie kondenzačnej teploty predplneného ekologického chladiva vo vonkajšej jednotke, čím sa dosiahne efektivita klimatizácie aj pri nižších vonkajších teplotách. Regulácia otáčok ventilátora tak v podstate bráni podchládzaniu chladiva vo vonkajšej klimatizačnej jednotke. Týždenný časovač klimatizačnej jednotky ponúka možnosť rezervovania až 4 nastavení za deň, resp. až 28 za týždeň.

Model nástennej klimatizácie MSZ-SF25VE samozrejme disponuje ekonomickým režimom Econo Cool, možnosťou pripojenia káblového ovládača alebo automatickým reštartom po výpadku elektrickej energie.

Možnosti nekončia

Výber klimatizácií je samozrejme oveľa bohatší. Na našej stránke nájdete okrem spomínanej klimatizácie Mitsubishi aj klimatizačné jednotky od spoločností Daikin, LG, Samsung, Toshiba a ďalších výrobcov. V prípade záujmu si tak určite dokážete bez väčších problémov vybrať tú najvhodnejšiu. Pridanou hodnotou ponúkaných zariadení je možnosť celoročnej prevádzky.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov