Klimatizácie

Ani v zime nezabúdajte na pravidelný servis klimatizácie

Klimatizácia, rovnako ako každé iné technické zariadenie, si zaslúži pravidelnú údržbu. Vďaka nej máte istotu, že funguje efektívne a ekonomicky, jednoducho, že robí presne to, čo má.

Väčšina kvalitných klimatizačných jednotiek okrem chladenia či ohrievania zároveň vzduch čistia, nakoľko obsahujú aj viac stupňovú filtráciu. Takéto typy sa zídu najmä v domácnostiach s celoplošnými kobercami, zvieratami alebo v centrách miest, kde je vysoká prašnosť. Práve kvôli spomínaným okolnostiam je nutné filtre kontrolovať, ideálne dvakrát ročne. Dôvod? Zanesené filtre zvyšujú spotrebu energie a znižujú účinnosť chladiaceho systému. Rozmenené na drobné, čím zanesenejší filter, tým väčšie náklady na chod klimatizácie.

servis a oprava klimatizácia

Servis nechajte na odborníkov

Odborný servis klimatizácie neskúšajte robiť podľa návodov na internete doma, ale zverte vaše zariadenie radšej profesionálom so skúsenosťami. Ako často by ste svoj prístroj mali nechať pozrieť odborníkom? Frekvencia čistenia klimatizačnej jednotky je závislá od prostredia, v ktorom „pracuje”. Ak je zapojená v prašnom prostredí, je to iné ako v bežných domácich podmienkach. Od prostredia teda závisí aj vykonanie odborného servisu. Ak je klíma zapojená v klasickej domácnosti, servis obvykle stačí raz ročne, ak používate klimatizáciu v lete na chladenie a v zime na kúrenie, odporúča sa kontaktovať servis dvakrát ročne. V priemyselných prevádzkach a rôznych technicky zameraných podnikoch je však bežná servisná prehliadka aj každý štvrťrok.

klimatizácia samsung windfree

Čo všetko sa v rámci servisu kontroluje?

Odborní technici skúšajú celkovú funkčnosť prístroja, prebieha kompletné čistenie filtrov, kontrola elektroinštalácie, čistenie oboch jednotiek, potrubia, plastov, dopĺňa sa chladivo, kontroluje sa tesnosť chladiaceho okruhu, tlak nasávania, vyparovacia teplota a prehriatie chladiva. Všetky tieto činnosti by mal robiť odborník so skúsenosťami, je dobré využiť služby chladiaceho technika, ktorý okamžite zistí, v akom stave sa vaša klimatizácia nachádza, dokáže odstrániť závady a skontroluje celkový stav vášho zariadenia. Včasnou diagnostikou vašej klimatizácie a pravidelným servisom jej zaistíte maximálny výkon a dlhú životnosť.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov