Klimatizácie

Na čo myslieť pri kúpe klimatizácie? Tieto tipy by ste nemali podceniť!

Klimatizácie sú v dnešnej dobe veľmi obľúbeným vybavením, ktoré vám pomôže spríjemniť horúce dni. Ako by ste ho mali vyberať?

 

So správne nastavenou úrovňou teploty a vlhkosti sa dá pomocou klimatizácie v miestnosti vytvoriť príjemná klíma aj v sparných letných dňoch. Klimatizácia dokáže vzduch okrem ochladzovania aj ohrievať, odvlhčovať alebo ventilovať. Je len na vás, koľko chcete do klimatizácie investovať, od ceny sa odvíja výkon, vybavenie i samotný dizajn.

nástenná klimatizácia

Najprv sa zorientujte v druhoch

Nástenná klimatizácia je systém delený z dvoch i viac častí, ktoré sú prepojené medeným potrubím. Tento typ vyniká svojou vysokou účinnosťou a úsporou energií. Ak chcete minimalizovať počiatočnú investíciu, zvoľte alternatívu vo forme mobilnej klimatizácie. Jej nespornou výhodou je možnosť kedykoľvek ju kamkoľvek preniesť a rýchle zapojenie bez stavebných úprav. Kazetová klimatizácia je umiestnená v stropných paneloch najčastejšie vo verejných budovách alebo kanceláriách. Kanálová klimatizácia sa umiestňuje mimo ochladzovaný priestor a vidíte z nej len mriežku. Parapetné klimatizácie vzhľadom pripomínajú mobilné klimatizácie, no ide o dvojdielnu jednotku spojenú mäkkým potrubím. Ako vybrať správnu klimatizáciu do vašej domácnosti?

Výkon klimatizácie je podstatný

Pri výbere klimatizácie nezabúdajte na výkon, ktorý je alfou a omegou ochladenia celej miestnosti a odvíja sa od parametrov ako veľkosť priestoru, orientácia, počet okien či typ miestnosti. Prúdiaci vzduch by sa mal bez problémov dostať do celej miestnosti. Vonkajšia a vnútorná jednotka by od seba nemali byť príliš vzdialené. Tento fakt zjednoduší montáž a zabráni zbytočným tepelným stratám. Neprehliadnite údaje o spotrebe, nie je klimatizácia ako klimatizácia!

nástenná klimatizácia LG

Cena klimatizácie (ne)rozhoduje

Chystáte sa zaobstarať si klimatizáciu, no cena by nemala byť vaším hlavným kritériom výberu. Kvalitné značkové klimatizácie ponúkajú záruku, montáž alebo servis, mnohé technické výdobytky a excelentný dizajn. Moderné klimatizačné jednotky nemusia len ochladzovať ovzdušie, často majú mnoho ďalších skvelých funkcií. Väčšina moderných klimatizácií poskytuje aj vykurovanie, časovač, rôzne typy filtrov alebo nastavenie jednotlivých módov pre vaše dokonalé pohodlie. Je len na vašom rozhodnutí, aké vlastnosti od klímy požadujete.

Doprajte si modernú klímu, ktorá zvýši váš komfort bývania

Aj dizajn hrá rolu! Moderná klimatizácia dávno nie je len biela škatuľa, môže svojím vzhľadom dokonale dotvárať interiér. Nechajte si pri výbere klimatizácie poradiť od odborníkov zo spoločnosti Klimania.sk, ktorí majú s jednotlivými typmi bohaté skúsenosti a radi vám pomôžu vybrať ten pravý produkt do vašej domácnosti. Táto investícia sa vám rozhodne oplatí!


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov