Klimatizácie

Klimatizácia v domácnosti: Kam ju umiestniť?

Klimatizácia vám zaistí príjemný vzduch bez alergénov, baktérií i vírusov, v zime zas dokáže dopriať teplo. Kam modernú klimatizačnú jednotku umiestniť?

Vďaka cenovej dostupnosti a rýchlej inštalácii sa klimatizácie stali bežnou súčasťou našich domov a bytov. Ich vývoj ide stále dopredu nielen v rámci funkcií, ale aj vzhľadu. Výrobcovia prispôsobujú dizajn spotrebičov dokonca jednotlivým miestnostiam! Mobilnú klímu umiestnite kedykoľvek kamkoľvek, otázne je, kam umiestniť nástennú klimatizáciu. Poďme spolu nájsť pre každú miestnosť to najlepšie miesto!

Obývačka

Pri výbere nástennej klímy do obývačky zohľadnite štýl nábytku, farbu stien i typ podlahy. Do moderných bytov sú ideálne klimatizačné jednotky, ktoré sú estetické a účinnejšie ako iné typy. Zaistia rýchlejšie chladenie a lepší dosah čerstvého vzduchu, čo oceníte najmä vo veľkoryso riešených miestnostiach, kde sú nároky na teplotu a čistý vzduch vyššie. Chladiacu jednotku umiestnite nad dvere, televíziu alebo k oknu.

Umiestnenie klimatizácie

Spálňa

Pre pokojný, výdatný spánok je dôležitá príjemná teplota okolo 19 °C, čistý vzduch a ideálna vlhkosť vzhľadom na ročné obdobie. Ak môžete, uprednostnite jednotky so zaoblenými tvarmi, na trhu nájdete aj klimatizácie s dizajnovým krytom, ktorý šikovne zakrýva výfukový priestor. Kam klímu v spálni umiestniť? Najlepšie funguje nad dverami, v rohu miestnosti alebo vedľa okna.

Pracovňa

Ideálna teplota na sústredenie? Podľa odborníkov človek podáva najlepší výkon pri teplote 22 °C. Do pracovne si môžete vybrať hranaté i okrúhle jednotky, ktoré bez problémov nájdete v bielom, čiernom a nerezovom prevedení. Horúcim trendom je lesklá povrchová úprava, ktorá vdýchne priestoru punc elegancie.

 

Kam umiestniť klimatizáciu v byte / dome

Detská izba

Pre najmenších len to najlepšie! Zabezpečte deťom čistý vzduch bez prachu a alergénov. Vnútornú jednotku umiestnite ďalej od postieľky alebo od súrodeneckých postelí, na ratolesti by nemal priamo fúkať svieži vzduch. Na trhu nájdete aj typy, vďaka ktorým nepocítia deti ani ten najmenší prievan!

 


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov