Klimatizácie

Ako vybrať parapetnú klimatizáciu?

Pri riešení tepelného komfortu domu alebo kancelárskych priestorov chcete použiť výkonnú klimatizačnú jednotku, no obávate sa toho, že po nainštalovaní bude rušiť celkový vzhľad interiéru? Odpoveďou na vaše obavy môžu byť parapetné klimatizácie so svojim nenápadným funkčným dizajnom.

Parapetné klimatizačné jednotky využívajú nielen najnovšie technologické vychytávky, ale vďaka svojim rozmerom umožňujú umiestnenie do najmenej využívaného priestoru pod oknom. Parapetné klimatizácie potom vďaka svojmu bielemu prevedeniu a vzhľadu pripomínajúcemu radiátor dokonale splynú s interiérom bez toho, aby ho akokoľvek rušili. Poďte sa teda s nami pozrieť na to, ako vybrať mobilnú klimatizáciu do bytu, domu alebo kancelárie.

Parapetné klimatizácie Klimania.sk

Najprv si stanovte priority

Pred samotným výberom akejkoľvek klimatizácie, vrátane parapetnej, bude vhodné ak si okrem ceny ktorú ste ochotní investovať do klimatizačnej jednotky odpoviete predovšetkým na otázky týkajúce sa vašich očakávaní. Plánujete interiér bytu alebo kancelárie iba chladiť a vykurovať alebo uvítatate aj odvlhčovanie vzduchu? Postačia vám štandardné technológie alebo oceníte klimatizačné jednotky s prémiovými funkciami? Od týchto odpovedí sa totiž bude odvíjať nielen cena, ale aj ďalšie parametre klimatizačnej jednotky a napokon v konečnom dôsledku tiež neskoršie prevádzkové náklady. Aj v tomto prípade však platí, že kvalitné klimatizačné jednotky, disponujú podstatne nižšími prevádzkovými nákladmi.

Výkon parapetnej klimatizácie bude rozhodujúci

Vo všeobecnosti ide o najdôležitejší parameter, ktorému bude potrebné venovať patričnú pozornosť. Potrebný výkon totiž neovplyvňuje len výmera miestností, ktoré sa chystáte klimatizovať, ale ovplyvňujú ho aj ďalšie faktory. Spomenúť môžeme veľkosť i tienenie zasklených plôch, kvalitu obvodového tepelného plášťa budovy alebo dispozičnú orientáciu klimatizovaných miestností na svetové strany.

Toto všetko bude vhodné zobrať do úvahy pri výbere primeraného výkonu klimatizačnej jednotky. Parapetná klimatizácia po zohľadnení týchto parametrov nebude disponovať zbytočne vysokým výkonom, ktorý zostane nevyužitý, poprípade bude iba zvyšovať prevádzkové náklady. Ale platí to aj naopak. Parapetná klimatizácia s nízkym výkonom zasa nemusí postačovať na vychladenie alebo vykúrenie miestnosti. Téme výpočtu požadovaného výkonu klimatizačnej jednotky sme v minulosti venovali samostatný článok. Prečítať si ho môžete kliknutím tu.

Spotreba energie nemôže ostať bez povšimnutia

Náklady na prevádzku parapetnej klimatizácie patria medzi ďalšie dôležité kritériá, ktoré treba zohľadniť najmä pri plánovanom celoročnom využívaní zariadenia. Ak plánujete klimatizačnú jednotku využívať na chladenie iba počas niekoľkých horúcich týždňov, tak návratnosť vašej investície do úspornejších modelov môže byť dlhodobejšia. V prípade celoročnej prevádzky však určite treba siahnuť po parapetnej klimatizácii vybavenej inverterovou technológiou. Parapetná klimatizácia vybavená touto technológiou jednak znižuje spotrebu elektrickej energie, no okrem toho prispieva k nižšej hlučnosti a vyššej životnosti zariadenia. Parapetné klimatizácie sú potom vďaka iverterovej technológii zaradené minimálne do energetickej triedy A, no pri väčšine modelov nie je zriedkavoťou ani energetická trieda A++.

Hlučnosť vnútornej jednotky môže byť podstatná

Tento parameter dokáže veľa napovedať, pretože neprimeranému hluku sme dennodenne vystavovovaný v uliciach miest a neraz aj na pracoviskách. Je iba logické, že potom v pohodlí domova pri zaslúženom odpočinku nechce byť nikto z nás rušení hlučnou prevádzkou vnútornej klimatizačnej jednotky. K tichej prevádzke parapetných klimatizácií prispieva spominaná technológia invertera a rôzne špeciálne režimy. Pri výbere vhodnej klimatizácie preto prihliadajte nielen na samotnú deklarovanú hlučnosť vnútornej jednotky, ale aj na možnosť aktivovania denných alebo nočných režimov. Vo všeobecnosti k najhlučnejším zariadeniam patria mobilné verzie klimatizačných jednotiek.

Čo všetko dokáže parapetná klimatizácia?

Pri výbere konkrétneho modelu budú rozhodovať jednotlivé funkcie, ktorými parapetná klimatizácia disponuje, preto bude najlepšie keď sa pozrieme na nejaký model z našej ponuky.

Klimatizácia DAIKIN Nexura FVXG35K+RXG35K reprezentuje výnimočne tiché a dizajnovo vydarené parapetné klimatizácie, ktoré umožňujú kúrenie, chladenie a odvlhčovanie vzduchu. Parapetná klimatizácia je tvorená jednou vonkajšou a jednou vnútornou klimatizačnou jednotkou. Chod vnútornej jednotky dosahuje úctyhodných 24 dB(A) takže v tomto prípade skutočne nemôže byť ani reči o nejakom vyrušujúcom hluku. Dokonca aj hlučnosť vonkajšej klimatizačnej jednotky môže byť po aktivovaní tlačidla „Silent” na diaľkovom ovládači znížená približne o 3 dB.

Parapetná klimatizácia

Model DAIKIN Nexura FVXG35K+RXG35K, tak ako sa napokon od tejto značky očakáva, poskytuje komfortnú prevádzku bez akéhokoľvek prievanu. Funkcia týždňového časovača umožní uložiť vaše denné nastavenia pre jednotlivé dni a na základe týchto nastavení potom začne parapetná klimatizácia vykonávať ochladzovanie alebo vykurovanie interiéru. Pozornosť si zaslúži tiež Econo režim, ktorý prispieva k znižovaniu spotreby, pričom osobitný význam nadobúda pri súčasnom používaní viacerých spotrebičov v domácnosti, kedy predchádza nežiadúcemu prepätiu.

Táto parapetná klimatizácia disponuje tiež, režimom nočného nastavenia a výkonným turbo režimom. V prípade potreby tak umožňuje vychladiť alebo vykúriť interiér na požadovanú teplotu už v rekordne krátkom čase. Po deaktivovaní turbo režimu sa parapetná klimatizácia vráti do prednastaveného režimu. O zdravý a čistý vzduch v klimatizovanej miestnosti sa postará titán-apatitový fotokatalytický filter, ktorý eliminuje pachy, zachytáva mikroskopické prachové častice a bráni šíreniu baktérií alebo vírusov.

Model je samozrejme vybavený inverterovou technológiou, ktorá okrem spomínanej výnimočne nízkej hlučnosti prispieva k energetickej úspornosti a preto je toto zariadenie zaradené do energetickej triedy A++. Klimatizácia DAIKIN Nexura FVXG35K+RXG35K disponuje 3,5 kW chladiacim a 4,5 kW vykurovacím výkonom, ktorý postačuje na plnohodnotné klimatizovanie miestnosti s výmerou 20 až 40 m2.

Výber nie je jednoduchý

Parapetná klimatizácia môže byť perfektnou voľbou klimatizovania miestnosti. Sme si však vedomí toho, že výber najvhodnejšej parapetnej klimatizácie nemusí byť vždy taký jednoduchý ako sa to môže zdať a ani po zohľadnení niekoľkých ďalších parametrov nemusí vybratá parapetná klimatizácia vždy naplniť vaše očakávania. S predajom a inštaláciou klimatizačných jednotiek máme bohaté skúsenosti a záleží nám na vašej spokojnosti. Preto vám v prípade vášho záujmu o niektorý produkt z našej ponuky klimatizácie, dávame možnosť konzultácie. Naši odborníci sa pozrú na vaše požiadavky a navrhneme vám také riešenie, ktoré bude najoptimálnejšie. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom e-mailu, alebo ak chcete aj telefonicky.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov